[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
آمار نشریه::
فهرست داوران::
شبکه‌ های اجتماعی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: جستجو در مقالات منتشر شده ::
6 نتیجه برای نجفی

دکتر اسماعیل نجفی اقدم، مهندس محمد هنرپرور،
دوره 2، شماره 1 - ( دوره 2 شماره 1 1393 )
چکیده

با توسعه روز افزون ارتباطات نسل های جدید که به امتداد حضور استانداردهای قبلی در دوران تکامل تدریجی خود بسر می برد، بکارگیری مدارات گیرنده چند استانداردی گزینه ای مطلوب برای صرفه جویی در توان و مساحت محسوب می گردد. بدلیل ضعف نسبی تکنولوژی های جدید زیر دهم میکرومتر در ساخت مدارات مجتمعCMOS نوع آنالوگ، طراحی بخش های مختلف گیرنده های چند استانداردی قابل تنظیم خصوصا در قسمت پیشانی گیرنده های مخابرات بی سیم از چالش های جدی می باشد. در این تحقیق، ساختار یک مدولاتور دلتا سیگما قابل پیکر بندی مجدد بعنوان یکی از قسمت های کلیدی مدارات پیشانی گیرنده چند استانداردی مطالعه، طراحی، توسعه و شبیه سازی شده است. در طراحی مدولاتور مذکور از سه ایده نوین برای کاهش توان مصرفی به تناسب استاندارد مورد نیاز کاربر استفاده شده است. در تکنیک اول تعداد تقویت کننده های(آپ امپ) لازم برای افزایش درجه مدولاتور کاهش یافته و با استفاده از تکنیک بهبود شکل دهی نویز، یکی از آپ امپ ها با مقایسه کننده حلقه مشترکا بکار گیری شده است، در تکنیک دوم با تغییر توابع تبدیل سطح سیستم و انتقال نقطه جمع کنندگی در پیاده سازی ساختار مسیر مستقیم(FF ) به ورودی طبقه ماقبل از مصرف توان و محدودیت سرعت گلوگاهی جمع کننده اجتناب شده است، و نهایتا با بکار گیری ساختار هببریدی بطوریکه پیاده سازی طبقه اول زمان پیوسته و طبقات بعدی بصورت زمان گسسته باشد، از نیازمندی مصرف توان مدار نمونه بردار و تقویت کننده گره تفریق گر ورودی مدولاتور، بطور قابل ملاحظه ای کاسته خواهد شد. شبیه سازی سطح سیستم ساختار پیشنهادی چند استانداردی با قابلیت پیکربندی جدید، نشان دهنده بهبود قابلیت مدار و بر آورده کردن مشخصات سه استاندارد نمونه GSM، WCDMA و WLAN با نوید توان مصرفی کمتر در مقایسه با موارد مشابه قبلی می باشد.
اصغر چرمین، اسماعیل نجفی اقدم،
دوره 2، شماره 2 - ( 10-1393 )
چکیده

در این پژوهش یک مدلاتور دلتا سیگما دارای استاندارد دوگانه که قابلیت کار با استانداردهایWLAN‏ وGSM‏ را دارد طراحی شده ‏است. این مدلاتور به منظور کاهش توان مصرفی و بهینه سازی فضای اشغالی تراشه، قابلیت پیکربندی مجدد برای دریافت جداگانه ‏وغیر همزمان دو استاندارد را دارا می باشد. در این مدلاتور از کوانتایزر مبتنی بر ‏VCO‏ استفاده شده است. مدلاتورهای دلتا سیگما که ‏بجای کوانتایزر متداول از ‏VCO‏ ‏‎ ‎استفاده می کنند بعلت پایین بودن توان مصرفی و فضای اشغالی تراشه حائز اهمیت بوده و به ویژه ‏برای پیاده سازی با تکنولوژی زیر 100 نانومتر بدلیل کاهش ولتاژ منابع تغذیه، محدود شدن توانمندی مدارات آنالوگ و متقابلا افزایش ‏سرعت کلید زنی عملکرد برتری دارند. اگر چه استفاده از ‏VCO ‎‏ به جای کوانتایزر در گذشته گزارش شده ولی در این طرح برای ‏اولین بار نسبت به طراحی ساختار جدیدی از آن با داشتن قابلیت پیکربندی مجدد برای بکار گیری و بهینه سازی توان مصرفی در ‏استانداردهای متفاوت اقدام شده است. طرح نمونه پیاده سازی می تواند دو استاندارد مهم ‏WLAN ‎‏ و ‏‎ GSM ‎‏ را دریافت نماید. ‏مدلاتور طراحی شده در سطح سیستم و سپس قسمت ‏VCO‏ با قابلیت پیکر بندی مجدد در سطح مدار باتکنولوژی 180 نانومتر پیاده ‏سازی شده و نتایج شبیه سازی نشان دهنده صرفه جویی حداقل 86% درتوان مصرفی در قسمت ‏VCO‏ در استاندارد‎ ‎‏ ‏GSM‏ نسبت به ‏WLAN‏ می باشد.‏
مهدی فلاح، رسول کاظم زاده، اسماعیل نجفی اقدم،
دوره 3، شماره 1 - ( 6-1394 )
چکیده

پاسخ حالت دائم و گذرای فیلتر اکتیو با روش جبرانسازی تئوری توان لحظه‌ای وابسته به دقت و سرعت استخراج مؤلفه DC توان اکتیو بار است. در این مقاله برای بهبود پاسخ این روش، فیلتر عددی مبتنی بر حداقل مربعات بازگشتی با ضریب فراموشی متغیر جهت جداسازی مؤلفه DC توان اکتیو بار پیشنهاد شده است. برخلاف فیلترهای پایین گذر متداول، ویژگی فیلتر عددی طراحی شده، عدم وابستگی به مؤلفه‌های هارمونیکی بار، سرعت و دقت زیاد پاسخ آن می‌باشد. همچنین با استفاده از تبدیل موجک عملکرد فیلتر اکتیو در شرایط ولتاژ غیر ایده‌آل بهبود داده می‌شود. و در نهایت از مدولاسیون دلتا- سیگمای مرتبه دو جهت تولید پالسهای کلیدزنی استفاده می‌گردد. نتایج شبیه‌سازی در نرم‌افزار MATLAB/SIMULINK صحت کامل روش پیشنهادی را نشان می‌دهد.
طیبه آزادموسوی، اسماعیل نجفی اقدم، جواد فرونچی،
دوره 6، شماره 2 - ( 12-1398 )
چکیده

در این مقاله مدار جدیدی به‌منظور پیکربندی تقویت‌کننده توان برای فرستنده‌های مدولاسیون کلیدزنی روشن-خاموش بازگشتی به صفر (RZ-OOK) پیشنهادشده است. تقویت‌کننده توان پیشنهادشده به‌صورت یک ساختار چند-حالته با نرخ ارسال داده و سطح توان خروجی تنظیم‌پذیر عمل می‌کند. فرآیند تنظیم‌پذیری نرخ ارسال داده به‌وسیله تنظیم دوره کار داده ورودی و ایجاد داده ورودی-RZ توسط یک مدار ساده محقق می‌شود که منجر به ایجاد یک رابطه خطی بین نرخ ارسال داده و توان مصرفی می‌شود. این بدان معنی است که هر سطح دلخواه از توان خروجی می‌تواند با توجه به میزان بودجه انرژی با مصرف توان متفاوتی انتقال یابد. از داده-RZ برای تنظیم سطح توان خروجی نیز استفاده می‌شود. تقویت‌کننده توان در فرکانس MHZ922، ولتاژ تغذیه V8/1 و با نرخ ارسال داده Mb/s3/0 تا Mb/s۳ کار می‌کند و سطح توان خروجی dBm۲۳- تا dBm۰ را ارسال می‌کند. در طول بازه تنظیم نرخ ارسال داده و در سطح توان خروجی dBm0، توان مصرفی تقویت­کننده توان در رنج mW099/0تا mW99/0 تغییر می‌کند. همچنین، تقویت‌کننده توان در طول بازه تنظیم سطح توان خروجی و با نرخ ارسال داده Mb/s3، مصرف توانی در رنج mW07/0 تا mW99/0 دارد.
مسعود دشت دار، مجتبی نجفی، مصطفی اسمعیل بیگ،
دوره 7، شماره 1 - ( 6-1399 )
چکیده

یکی از روش­های کاهش هزینه تولید و بهبود عملکرد ژنراتورهای شبکه، حل مسئله پخش بار بهینه مبتنی بر مدیریت گرفتگی خطوط است. تا از این طریق بتوان تراکم خطوط و به دنبال آن قیمت نهایی محلی (LMP) را کاهش داد. از آنجاکه پخش بار، دارای معادلاتی غیرخطی است در این مقاله از الگوریتم بهینه­سازی ازدحام ذرات (PSO) در حل مسئله استفاده شده است. در اینجا سعی شده با لحاظ کردن دو تکنیک، عملکرد الگوریتم PSO را بهبود بخشید. اولین تکنیک استفاده از مولد آشوب به‌ منظور جلوگیری از گیرکردن ذرات PSO در نقاط مینیم محلی و دومی لحاظ کردن ضریب حساسیت توان (GSF) در ساختار الگوریتم بهینه­سازی ازدحام ذرات وزن شده (WPSO) است تا از این طریق بتوان به صورت هم‌زمان توان عبوری از خطوط شبکه را محاسبه نموده و پخش بار واقعی به دست آورد. نهایتا خروجی الگوریتم شامل مقادیر ولتاژ باس‌ها، تلفات خطوط، توان تزریقی به باس‌ها، توان عبوری از خطوط، کل هزینه تولید، تعیین قیمت برق به صورت یکنواخت (UMP) یا LMP بسته به پر شدن ظرفیت خطوط و محاسبه سود ژنراتورها خواهد بود. ضمنا به منظور بررسی دقت الگوریتم، روش پیشنهادی روی شبکه­های استاندارد 14 شینه، 30 شینه، 57 شینهIEEE  آزموده شده که نتایج آن نشان‌دهنده افزایش سرعت و دقت الگوریتم در مقایسه با دیگر روش­ها بوده است.
- یونس قره داغی، دکتر جواد علمائی، دکتر سجاد نجفی روادانق،
دوره 7، شماره 2 - ( 12-1399 )
چکیده

الگوریتم مقاوم به­ عنوان یکی از جدیدترین مدل­های مقاوم­ سازی در زمینه بهینه ­سازی شبکه­ های توزیع بسیار بزرگ و پیچیده با درنظرگیری عدم قطعیت بوده،در این مقاله بستر لازم در قالب بررسی و انتخاب الگوی خوشه­ بندی مناسب برای ورود به مبحث تحلیل آن بررسی و نتیجه­ گیری خواهد شد.بررسی مورد مطالعاتی منتخب از شبکه استاندارد توزیع و تحلیل بهینه ­سازی حالت مجزا و تطبیقی منابع تولید پراکنده،درهمه موارد به ­غیرازحالت جزیره­ ای منابع تولیدپراکنده هزینه­ های کلی و جزیی کمتر درحالت تطبیقی را نشان داده(هزینه کلی درحالت تطبیقی 80 درصد حالت مجزاء است)؛از نتایج آن در مبحث خوشه­ بندی با انتخاب نقاط کاندید شامل منابع تولید پراکنده و منابع تغذیه در سطح شبکه فشارمتوسط استفاده شده است.بررسی داده­ های نرم ­افزاری در هردو حالت تک­ خوشه ای با تکرارهای اول تا پنجم و دهم؛یک تا پنج خوشه و ده­ خوشه­ ای در تکرار اول؛در قالب خروجی­ های عددی وگراف نشان­گر ویژگی­های برتر الگوی خوشه­ بندی براساس میانگین داده به علت سه ویژگی برجسته حساسیت به تمامی نقاط کاندید وزن­دار،سرعت عملیات قابل قبول نسبت به الگوی خوشه بندی براساس تراکم داده و جزیره ­ای شدن تغذیه خوشه­ ها در زمان کثرت بیشتر نعداد خوشه؛ به ­عنوان روش منتخب برای استفاده در کدنویسی بهینه­ سازی مقاوم شبکه توزیع در مجاورت منابع تولید پراکنده تعیین شده است.

صفحه 1 از 1     

سامانه های غیرخطی در مهندسی برق Journal of Nonlinear Systems in Electrical Engineering
نشریه سامانه‌های غیرخطی در مهندسی برق در خصوص اصول اخلاقی انتشار مقاله، از توصیه‌های «کمیته بین‌المللی اخلاق نشر» موسوم به COPE و «منشور و موازین اخلاق پژوهش» مصوب معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تبعیت می‌کند.
Persian site map - English site map - Created in 0.11 seconds with 30 queries by YEKTAWEB 4657